Пон01182021

Последна промена06:36:01 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Зачнување на свети Јован Крстител

Иако сите христијански празници се со повеќеслојно значење, овој е еден од посебните во тој поглед. Денеска црквата ја слави милоста Божја што им даде син на старите родители на свети Јован, Захарија и Елисавета.

Повеќе...

Од вторник нови цени на горивата

Во понеделник, Регулаторната Комисија за енергетика треба да ја соопшти новата малопродажна цена на нафтата и бензините.

Повеќе...

Повисоки казни за сообраќајните прекршоци

Предлогот на новиот Закон за безбедност на сообраќајот на патиштата чија постапка за донесување ја најави МВР, има за цел да воведе нови решенија со кои ќе се зајакне безбедноста на сите учесници во сообраќајот и истовремено да се предвидат високи стандарди за лична одговорност на секој учесник во сообраќајот.

Повеќе...

Алкохол ќе се продава до седум часот

Алкохолните пијалаци во трговските објекти повторно ќе се продаваат од шест до 19 часот, наместо до 21 часот.

Повеќе...

Крстовден - денес строг пост

На овој ден се празнуваат два настани поврзани со Чесниот Крст: прво, пронаоѓањето на Чесниот Крст на Голгота, и второ, враќањето на Чесниот Крст од Персија во Ерусалим.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK