Чет02272020

Последна промена03:46:01 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Македонија доби веб портал за нудење и барање работа

Агенцијата за вработување на Република Македонија вчера ја промовира веб-страницата www.avrm.gov.mk.  На овој веб портал за првпат на едно место ќе ги има понудата и побарувачката за работна сила.

Повеќе...

До 31 декември земјоделците да поднесат Барања за паушално оданочување

Лицата кои обавуваат емјоделска дејност и чиј  приход  во 2013 година не надминува 1.300.000 денари, имаат  можност данокот на доход да го плаќаат  паушално, информираат од УЈП.

Повеќе...

Поевтинува Еуросупер БС 98

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 од синоќа на полноќ  е намалена  за половина денар за литар, а цените на останатите нафтени деривати остануваат исти, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,35, односно за 0,24 отсто.

Повеќе...

Денеска се празнува Свети Николај Чудотворец

Свети Никола  или Свети Николај Чудотворец, архиепископ Мирликиски се смета за заштитник на морињата. На христијанските бродови обично се наоѓа иконата на светителот.

Повеќе...

Поскапеле пиперките а поефтиниле лимоните и бананите

Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските производи на зелените пазари во ноември 2013, во споредба со истиот месец од 2012 година, се забележува кај зелените пиперки и црвените пиперки.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK