Чет02272020

Последна промена06:04:57 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Тројца заболени од свински грип во земјава

„Докторите во Тетово го дијагностицирале грипот. Децата се во подобра здравствена состојба“, вели д-р. Голубинка Бошевска Институт за јавно здравје.

Повеќе...

Детските градинките ќе продаваат готвена храна

Ќе се приготвува дополнителна храна во градинките што родителите чии деца престојуваат во тие установи ќе можат да ја купат и дома да ја сервираат за ручек, информира Нова Македонија.

Повеќе...

Промотивно видео “Прекрасна Македонијa”

Под наслов Wonderful Macedonia на Јутјуб се појави ново промотивно видео за убавините на нашата земја.

Повеќе...

Светите Петнаесет Тиверополски свештеномаченици

Според житието во времето на владеењето на царот Јулијан Отстапник, кога христијаните биле прогонувани, Тимотеј, Комасиј, Евсевиј и Теодор ја напуштиле Никеја и се населиле во Солун. Потоа го оставиле Солун и се преселиле во Тивериопол, денешна Струмица.

Повеќе...

Ќе се вработуваат 300 педагози и психолози во училиштата

Министерството за образование и наука ќе вработува 294 лица (педагози и психолози), кои ќе ги советуваат учениците кои имаат одредени проблеми. притоа, 90 вработувања се најавени  во првата фаза, а во тек е огласот за вработување пет стручни профили, како и обезбедување педагог или психолог во училиштата каде ги нема.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK