Чет04022020

Последна промена07:24:51 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Рилкоски: ДИК е подготвена за избори

Државната изборна комисија е подготвена за одржување на претседателските избори, како и за евентуално одржување предвремени парламентарни избори, изјави за МИА  денеска претседателот на Комисијата Никола Рилкоски. Според него, се поизвесно е одржување на предвремени парламентарни избори.

Повеќе...

Утре ќе се распишат претседателските избори

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, во интервју за МИА соопшти дека утре ќе ги распише претседателските избори и ќе го соопшти датумот на нивното одржување.  

Повеќе...

“Прва шанса” за вработување стартува од понеделник

Агенцијата за вработување на Република Македонија  најави дека од понеделник стартува со реализација на мерката “Прва шанса”. Оваа мерка е наменета за високообразовниот кадар, поточно за младите кои дипломирале во текот на 2012 и 2013 година.

Повеќе...

Свети Атанасиј Велики

Роден во Александрија 296 година. Од детството наклонет кон духовниот призив. Беше ѓакон кај архиепископот Александар и го придружуваше својот архиепископ на Првиот Вселенски Собор во Никеја.

Повеќе...

Двојно повеќе пари за туризам годинава

За развој на туризмот годинава ќе има двојно повеќе пари до лани. Владата одвои околу 2,5 милиони евра за субвенции за оние кои ќе донесат странски туристи и за влез на нови нискобуџетни авиокомпании.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK