Чет04022020

Последна промена07:24:51 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Кои се најпосетените туристички дестинации?

Светската организација за туризам на ОН ги објави најбрзорастечките туристички дестинации за 2013.

Повеќе...

Внимателно возење поради голомразица

Сообраќајот на сите државни патишта во републиката се одвива по влажни коловози и наместа со остатоци од снег.

Повеќе...

ДДВ пријави може да се поднесуваат и утре

ДДВ Пријави може да се поднесуваат и утре Рокот за поднесување на ДДВ-пријавите е 25 јануари, а бидејќи последниот рок паѓа во сабота (неработен ден) рокот се продолжува. 

Повеќе...

Снежните врнежи не го отежнаа сообраќајот

Сообраќајот на сите државни патишта во земјава  се одвива без забрани и по влажни коловози. Врнежи од послаб снег се бележат во северните, југозападните, источните и јужните делови од републиката, но не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Повеќе...

Архитектите против советниците да одлучуваат за изгледот на фасадите

Асоцијацијата на архитекти на Македонија испрати барање до Комората на овластени архитекти и инженери активно да се вклучи и да интервенира за предложени измени на Законот за градење.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK