Пет12062019

Последна промена08:44:45 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Денес 18 години од атентатот на Киро Глигоров

И по 18 години, сеуште е непознат нарачателот и извршителот на атентатот врз првиот претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров. Со тешки повреди на главата, претседателот Глигоров го преживеа атентатот што се случи на 3 октомври 1995 година, во 9 часот и 50 минути пред хотелот Бристол во Скопје.  

Повеќе...

МВР обука - “Ефективно управување со кризна комуникација“

Вчера во Охрид во хотелот Инекс Горица во организација на мисијата на ОБСЕ во РМ започна со работа тридневната работилница на тема “Ефективно управување со кризна комуникација“ наменето за потребите на службите во МВР задолжени за односи со јавноста.

Повеќе...

Со берза за електрична енергија ќе се подобрува енергетската ефикасност во земјава

Со формирање на квалитетна Берза за електрична енергија ќе се подобрува енергетската ефикасност на Р Македонија

Со престоечката либерализација на пазарот ќе биде важно да се има ефикасен пазар на електрична енергија. Ова се дел од темите на кои експерти од областа на енергетиката денеска дискутираат на 8 то Советување на Македонскиот Комитет за големи електрични системи во Охрид.

Повеќе...

Македонско засилување во хрватски "Square"

Македонските репрезентативци и поранешни играчи на “Железничар”, Дарко Ранготов и Адријан Мицевски, се новите играчи и новото засилување на хрватскиот клуб за мал фудбал “Square” од Дубровник.

Повеќе...

Големо акција: Македонската и германската полиција апсат за дрога и перење пари

Во тек е голема полицикска акција за справување со група која се занимавала со трговија со дрога и перење пари, пренесува Пресс24. Апсења и претреси во моментов траат во повеќе градови во земјава а паралелно се спроведува координирана акција и во Германија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK