Сре08122020

Последна промена11:40:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Пријавување на повреда на избирачко право на бесплатен телефонски број

 

Во канцеларијата на Народниот правобранител од денес  граѓаните ќе можат да пријават каква било повреда на избирачкото право на бесплатна телефонска линија.

Повеќе...

Двојно зголемен бројот на доктори на науки

Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2013 година, звањето доктор на науки го стекнале 219 лица што претставува зголемување за 50% во споредба со 2012 година.

Повеќе...

Џорџ Робертсон со порака до Расмунсен: Македонија треба да стане членка на НАТО

Поранешниот генерален секретар на НАТО алијансата, Џорџ Робертсон на форумот „НАТО во транзиција“, одржан во Брисел рече дека се уште е можно Македонија да биде примена во НАТО, бидејќи таа е совршено квалификувана за да го направи тоа.

Повеќе...

Македонските автомобилите ќе можат да бидат контролирани од полицајци од ЕУ

Доколу Европската комисија ја усвои директивата според која до 2020 година сите возила продадени на пазарот во ЕУ ќе мора да имаат вграден систем за далечинска контрола поврзан со полицијата, автомобилите што се возат во Македонија ќе можат да бидат контролирани од  полициски службеници од ЕУ .

Повеќе...

Светски ден на водите

Денес се одбележува светскиот ден на водите. Секоја година на овој ден се потенцира одреден специфичен аспект на слатката вода.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK