Пет02282020

Последна промена06:24:51 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Пратениците Николоски и Шокароски на Политичко собрание на ЕНП во Брисел

Пратениците Александар Николоски,  Харалампие Шокароски и Владимир Ѓорчев,   денеска учествуваат на Политичкото Собрание на Европската народна партија( ЕНП) каде членуваат центар- десните сестрински партии на ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе...

30% од смртните случаи во земјава се млади луѓе

78 проценти од починатите минатата година во Македонија се од незаразни болести.Кардиоваскуларните болести, ракот, дијабетесот, респираторните болести се главната закана за економскиот развој во државите.

Повеќе...

99, 2 % од учениците и студентите во земјава користат интеренет

Според податоците на Државниот завод за статистика, во првото тримесечје од 2013 година, 65.1% од домаќинствата имале пристап на интернет од дома, што е за 6.8 процентни поени повеќе во споредба со истиот период од 2012 година.

Повеќе...

Зголемени трошоците на животот

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на трошоците на животот, мерен преку цените на стоките и на услугите за лична потрошувачка, во октомври годинава , во однос на септември 2013, изнесува 99.9, а во однос на октомври лани бележи зголемување и  изнесува 101.3.

Повеќе...

Од следниот месец хемиска кастрација на педофилите

Од 1 декември годинава сите педофили што одлежале затворска казна ќе бидат хемиски кастрирани. Ова се предвидува со примената на новиот Kривичен законик, најави министерот за правда Блерим Беџети.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK