Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Родителите ќе ги изгубат децата ако ги тераат просат

Според новите измени во Законот за семејство ќе следуваат поригорозни санкции за родителите кои ќе ги пуштаат своите деца да питачат.

Повеќе...

Уште 10 дена зимска опрема во возилата

 До 15-ти  овој месец задолжителното е носењето на зимската опрема во моторните возила. Јавното претпријатие „Македонија пат“ ги потсетува возачите дека без оглед на моменталната временска состојба се уште е на сила законската одредба за  задолжителното носење на зимска опрема во возилата. 

Повеќе...

Стево Пендаровски е адутот на опозицијата на овие избори

Сите 588 присутни делегати во хотелот Александар Палас, акламативно му ја дадоа поддршката на универзитетскиот професор, кој беше советник на двајца македонски претседатели, на конгресот на СДСМ што се одржа под слоганот “Македонија заслужува претседател“, јави Алфа ТВ.

Повеќе...

Легализација на дивоградби до крајот на 2015 година

Собранието во последен момент пред распуштање по скратена постапка ги донесе измените во законот за легализација на бесправни градби со што рокот за поднесување на документите повторно се пролонгира до декември 2015 година.

Повеќе...

Македонските пратеници утре ќе гласаат за распуштање на Парламентот

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски за утре на пладне ја закажа 87-та собраниска седница.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK