Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Стево Пендаровски е адутот на опозицијата на овие избори

Сите 588 присутни делегати во хотелот Александар Палас, акламативно му ја дадоа поддршката на универзитетскиот професор, кој беше советник на двајца македонски претседатели, на конгресот на СДСМ што се одржа под слоганот “Македонија заслужува претседател“, јави Алфа ТВ.

Повеќе...

Македонските пратеници утре ќе гласаат за распуштање на Парламентот

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски за утре на пладне ја закажа 87-та собраниска седница.

Повеќе...

Четворица кандидати за претседателските избори

На  полноќ  истече  рокот  за  собирање  на  10000  потписи  за  претседсателските  номинации .  На  овие  четврти  по  ред  претседателски  избори   гласовите  од  граѓаните  ќе  ги  бараат  4  кандидати .

Повеќе...

Чист понеделник почнуваат Велигденските пости

Понеделникот по Прочка се вика Чист Понеделник и тогаш започнуваат долгите Велигденски пости. На овој ден се чисти куќата, особено се внимава садовите за храна да се измијат и испоснат од мрсното. Во минатото тоа се правело со брашно или пепел и со подолго вриење.

Повеќе...

Ден на простување - Прочка Велики Поклади

Прочка или Велики поклади, е ден во православното христијанство на меѓусебно простување помеѓу верниците пред почетокот на Велигденскиот пост.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK