Чет01192017

Последна промена01:29:52 PM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Внимателно возење, забрана за товарни возила на Стража

Поради врнежи од снег воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража, како и на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Повеќе...

Петиција: Работно време од 7 до 15 часот

Граѓани креираа онлајн петиција за воведување работно време од 7:00 до 15:00 часот. Петицијата е адресирана до Владата на Република Македонија и до релевантните министерства и институции и во неа граѓаните аргументираат зошто е подобро повторно да се врати старото работно време.

Повеќе...

МПЦ ПРЕСЕЧЕ: НЕ за утрешните бадникови огнови, собраните дрва да се донираат

Македонската православна црква-ОА одлучи годинава на 5 јануари да не се палат бадникови огнови, а веќе собраните дрва да се донираат на социјално загрозените семејства, пишува Религија.мк .

Повеќе...

Ќе расте цената на цигарите, уште една причина да се откажете

Согласно измените во Законот за акцизи на цигарите и производите од тутун, од јули годинава не очекува ново поскапување.

Повеќе...

Препораки во пресрет на студениот бран

Комисијата за превенција од штетни ефекти од студени бранови при Министерството за здравство по најавата од Управата за хидрометеоролошки работи за многу ниски темепратури и снег во текот на наредните денови, денеска одржа состанок со цел преземање превентивни мерки од областа на здравството.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK