Пон06262017

Последна промена01:40:07 PM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Повредени шест специјалци во сообраќајка на вчерашната прослава

Припадниците на Посебната единица на полицијата (ПЕП) поминале со полесни повреди во сообраќајната несреќа која синоќа, околу половина час по полноќ се случи на крстосницата со булеварите „Партизански одреди“ и „8 Септември“.

Повеќе...

На ФБ „врие“ од коментари за подвигот на „Вардар“

„Врие“ од коментари на фејсбук и на останатите социјални мрежи, по синоќешниот подвиг на ракометниот клуб „Вардар“ и освојувањето на европската ракометна титула.

Повеќе...

Пресметка на Манчестер јунајтед и Реал Мадрид во Скопје на 8 август

Годинава Македонија ќе биде домаќини на УЕФА Супер купот 2017 а Реал Мадрид – Манчестер јунајтед ќе биде големата фудбалска пресметка на која на 8. август од 20:45 часот ќе се одигра на националната арена „Филип втори“ во Скопје.

Повеќе...

РАДОСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Вардар е нов европски шампион

Ракометарите на Вардар се нови европски шампиони.

Повеќе...

Духовден - слегувањето на Светиот Дух – Педесетница

Според календарот на МПЦ денес се празнува Духовден, односно Слегувањето на Светиот Дух – Педесетница.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK