Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

За 11 месеци 230 милиони евра странски инвестиции

Според податоците на Народната банка, од јануари до ноември 2013 година во државата влегле 231 милион евра странски инвестиции. Само во ноември е регистриран прилив од 21 милион евра. Најголем дел, 128 милиони евра, се акционерски капитал и реинвестирана добивка, пишува Вечер.

Повеќе...

Рилкоски: ДИК е подготвена за избори

Државната изборна комисија е подготвена за одржување на претседателските избори, како и за евентуално одржување предвремени парламентарни избори, изјави за МИА  денеска претседателот на Комисијата Никола Рилкоски. Според него, се поизвесно е одржување на предвремени парламентарни избори.

Повеќе...

Свети Атанасиј Велики

Роден во Александрија 296 година. Од детството наклонет кон духовниот призив. Беше ѓакон кај архиепископот Александар и го придружуваше својот архиепископ на Првиот Вселенски Собор во Никеја.

Повеќе...

Утре ќе се распишат претседателските избори

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, во интервју за МИА соопшти дека утре ќе ги распише претседателските избори и ќе го соопшти датумот на нивното одржување.  

Повеќе...

“Прва шанса” за вработување стартува од понеделник

Агенцијата за вработување на Република Македонија  најави дека од понеделник стартува со реализација на мерката “Прва шанса”. Оваа мерка е наменета за високообразовниот кадар, поточно за младите кои дипломирале во текот на 2012 и 2013 година.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK