Пет05142021

Последна промена10:21:56 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Туристите во земјава ги претпочитаат висококатегоризираните хотели

Се анализираат податоците за туристичките движења во 2013 година во Република Македонија. Врз основа на објавените податоци на веб страната на државниот завод за статистика, студентот Тони Павловски, од факутетот за туризам и угостителство од Охрид ги сумира податоците од изминатата година.

Повеќе...

Иванов победи во првиот круг

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата за претседател на Македонија Ѓорге Иванов во првиот круг од гласањето води со над 110.000 гласови пред кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски.

Повеќе...

Груевски најави крупни проекти и реформи

На вечерашниот голем митинг во Скопје, премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во своето обраќање истакна дека ова е победа на политиката на држењето на дадениот збор. Тој ја претстави новата изборна програма  на ВМРО-ДПМНЕ, пренесува Република.

Повеќе...

Македонија избира претседател

Денес се одржуваат петтите по ред претседателски избори во независна Р Македонија. Граѓаните својот глас ќе можат да го дадат за еден од  четворицата кандидати.

Повеќе...

Почнува кампањата за парламентарните избори

Политичките партии од денеска  ја почнуваат предизборната кампања за предвремените парламентарни избори.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK