Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Денес се празнува споменот на светиот архиѓакон Стефан

Денес, на третиот ден Божиќ, по празникот Рождество Христово, православните христијански верници го слават споменот на светиот архиѓакон и првомаченик Стефан. На третиот ден од Божиќ, христијанската православна црква му оддава слава на споменот на светиот архиѓакон и првомаченик Стефан.

Повеќе...

Според Јулијанскиот календар, денес е Собор на Пресвета Богородица

Денес, на втор ден Божиќ, по празникот Рождество Христово, православните христијански верници го слават верскиот празник Собор на Пресвета Богородица.

Повеќе...

Расте интересот за купување преку Интернет

54,3 проценти од читателите на „Охриднет“ одговориле позитивно на неодамна поставеното анкетно прашање: Дали ќе бидете корисник на е-продавници за купување преку Интернет. Оваа анкета на „Охриднет“ и добиениот висок процент на позитивен одговор доволно зборува дека полека но сигурно кај нас се зголемува бројот на приврзаници на онлајн купување.

Повеќе...

Божикно послание на Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан

По повод големиот празник Рождество Христово – Божик, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан заедно со Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква-Охридска архиепископија, до свештенослужителите, монаштвото и до сите верници, упатија Божикно послание во кое им пожелуваат мир и благослов од Бога.

Повеќе...

Она што ќе го правите денес ќе го правите цела 2014 година

На втори јануари се празнува Свети Игнат, ден за кој се верува дека е одлучувачки за тоа што ќе ви се случува во текот на целата година.Постои верување дека она што ќе го правите денеска, ќе го правите и цела година.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK