Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

За една недела рекордни 153 заболени од грип

Нови 153 заболени од грип за само една недела или за речиси 74 проценти повеќе отколку истиот период минатата година, јавува Канал 5.

Повеќе...

Македонија доби веб портал за нудење и барање работа

Агенцијата за вработување на Република Македонија вчера ја промовира веб-страницата www.avrm.gov.mk.  На овој веб портал за првпат на едно место ќе ги има понудата и побарувачката за работна сила.

Повеќе...

Денеска се празнува Свети Николај Чудотворец

Свети Никола  или Свети Николај Чудотворец, архиепископ Мирликиски се смета за заштитник на морињата. На христијанските бродови обично се наоѓа иконата на светителот.

Повеќе...

До 31 декември земјоделците да поднесат Барања за паушално оданочување

Лицата кои обавуваат емјоделска дејност и чиј  приход  во 2013 година не надминува 1.300.000 денари, имаат  можност данокот на доход да го плаќаат  паушално, информираат од УЈП.

Повеќе...

Поевтинува Еуросупер БС 98

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 од синоќа на полноќ  е намалена  за половина денар за литар, а цените на останатите нафтени деривати остануваат исти, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,35, односно за 0,24 отсто.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK