Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Ќе се вработуваат 300 педагози и психолози во училиштата

Министерството за образование и наука ќе вработува 294 лица (педагози и психолози), кои ќе ги советуваат учениците кои имаат одредени проблеми. притоа, 90 вработувања се најавени  во првата фаза, а во тек е огласот за вработување пет стручни профили, како и обезбедување педагог или психолог во училиштата каде ги нема.

Повеќе...

Република е сајт на 2013 година

Интернет-порталот „Република“ е сајт на 2013 година  во Република Македонија. Ова врвно престижно признание , интернет порталот „Република“  (republika.mk)  го доби на изборот „Сајт на годината“  во силна конкуренција од над 500 веб портали од земјава  номинирани од  читателската публика.

Повеќе...

И урбанистички планови по електронски пат

Сите постапки за изготвување и одобрување на урбанистичките планови планирано е да се одвиваат по електронски пат, рече денеска министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, во своето обраќање на конференцијата „Вистински импакт за подобро владеење“.

Повеќе...

Свети Ѓорѓија

Православните верници денес го празнуваат посен свети Ѓорѓија.

Повеќе...

СМС пораки за презакажување на медицински преглед

Министерството за здравство со СМС пораки ќе ги потсетува пациентите дека преку системот "Мој термин" имаат закажано преглед во болница. Проектот ќе почне да се реализира од 16 декември годинава, а целта е пациентот да замине на време на закажаниот термин.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK