Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Пријавете небезбедна храна на бесплатен телефонски број

Агенцијата за храна и ветеринарство го стави во функција бесплатниот телефонски број 0800 3 22 22 наменет за потрошувачите на кој 24 часа може да се пријавуваат неправилности од областа на безбедноста на храната, здравствената заштита и благосостојбата на животните.

Повеќе...

Ќе се забрануваат звучниците во џамиите на Косово

Косово ќе забрани звучници во џамиите. Остри реакции беа предизвикани со нацрт законот за заштита од врева во Kосово, a најмногу спротивставувања имаше поради членот 4, кој во врева ги вбројува и апаратите од верските објекти.

Повеќе...

Сретение Господово

Според календарот на МПЦ денеска е Сретение Господово, еден од 12-те големи црковни празници, заедно со Рождество, Богојавление, Воскресение.

Повеќе...

7000 слободни работни места во земјава

Во земјава има околу 7.000 слободни работни места . Според податоците на Агенцијата за вработување, од вкупно 96.200 луѓе кои активно бараат работа, 77.003 се Македонци, а 13.209 се Албанци.

Повеќе...

Пејнтер: Прием на Македонија во НАТО согласно пресудата од Хаг

Македонија останува најдобро подготвена за прием во НАТО, и тоа треба да се случи на самитот во Британија, согласно пресудата на Меѓународниот суд на правдата, оценува Сали Пејнтер, директор во консултантската куќа Блу Стар Стратеџис во Вашингтон, која советувала поголем број европски држави за приемот во НАТО.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK