Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Паѓаат цените на становите

Се намалува изградбата на станови во земјава – покажуваат податоците на Државниот завод за статистика, а паѓаа и цените на становите, се вели во извештајот на НБРМ, пишува Фактор.

Повеќе...

Свети Григориј Богослов, архиепископ Цариградски

Роден во Назијанз од татко Елин и мајка христијанка. Пред да се крсти учеше во Атина заедно со Св. Василиј Велики и со Јулијан Отстапник. Често му пророкуваше на Јулијан дека ќе биде отстапник од верата и гонител на Црквата, како што и стана.

Повеќе...

Европарламентот со заложба за почеток на преговорите со ЕУ

На пленарната сесија на Европскиот парламент во Стразбур, уште еднаш беше повикан Советот на Европската унија да утврди датум за почеток на преговорите за членство на Македонија во ЕУ, јавува Дојче веле.

Повеќе...

Почнува хемиската кастрација на педофилите

Македонија е единствена земја во регионот која ги направи овие измени и воведе хемиска кастрација за да се заштитaт децата, пишува денешен Вечер.

Повеќе...

Македонец крадел во Врњачка Бања

Српската полиција соопшти дека во Врњачка Бања е уапсен 38-годишниот македонски државјанин Г.Г.П. под обвинение за тешка кражба.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK