Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Усвоени измените на кривичниот законик

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 84. седница ги исвои измените на Кривичниот законик. Тие треба да обезбедат поголема правна сигурност за граѓаните и да спречат субјективизам во изрекување на кривични санкции од страна на некои судии или судови.

Повеќе...

Граѓаните најмногу се жалат на сметките за телефонија

Според сите  податоци, најголемиот број претставки, барања за совети и забелешки на потрошувачите се однесуваат на електронските и телекомуникациските услуги, поточно за фиксната и мобилна телефонија, кабелска телевизија и интернет-услугите, пишува денешен Дневник.  

Повеќе...

Вниматело возење поради голомразица

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, застои и ограничувања, по наместа влажни коловози. Поради ниските температури можни се подмрзнувања на коловозот.

Повеќе...

На 24 март започнува изборната кампања

Според  роковникот усвоен од  Државната изборна комисија,  кампањата за избор на преседател на Република Македонија почнува на 24 март годинава.

Повеќе...

Почнува пререгистрација на невработените за здравствено осигурување

Од денеска , сите невработени лица и лица со ниски примања ќе треба повторно да се пререгистрираат во подрачните единици на Фондот за здравствено осигурување за да може да ги користат здравствените услуги.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK