Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Бесплатно ќе биде полагањето на лиценци за вработените во детските градинки

Вработените во детските градинки бесплатно ќе полагаат за потребните лиценци за чување деца.

Повеќе...

Разбојници со пиштоли и маски нападнале брачан пар во Кичево

Кривично дело разбојништво  извршено е извршено синоќа околу 21 часот во во Кичево. 

Повеќе...

Македонија работи на стратегија за сајбер одбрана

Сајбер заканите можат да предизвикаат контрадикторни ситуации кои му пркосат на меѓународното право и на човековите права, истакна министерот за одбрана на Република Македонија Талат Џафери денеска во Охрид, во рамките на Регионалната школа за сајбер одбрана.

Повеќе...

Ден на македонската револуционерна борба

Македонија го чествува Денот на револуционерната борба.

Повеќе...

Кичевчанец заработи кривична пријава за неколку кражби

Поради постоење на основи на сомнение за сторени вкупно шест казнени дела „Тешка кражба“, полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против А.Е.(18) и Г.К.(25) од Кичево. Нив истражен судија им одреди мерка притвор во траење од 30 дена.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK