Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Големо акција: Македонската и германската полиција апсат за дрога и перење пари

Во тек е голема полицикска акција за справување со група која се занимавала со трговија со дрога и перење пари, пренесува Пресс24. Апсења и претреси во моментов траат во повеќе градови во земјава а паралелно се спроведува координирана акција и во Германија.

Повеќе...

Акција "Шпион" приведени 17 лица во Скопје

17 лица се приведени и уапсени утрово во Скопје во големата полициска акција Шпион. Уапсен е екс-генерален директор на Бетон, екс директор на Агенција против перење пари, еден поранешен полициски генерал, поранешен функционер од Агенцијата за разузнавање, еден режисер-авторот на анимиран сатиричен филм и поранешен шеф на Кабинетот на претседателот на Собранието на РМ.

Повеќе...

Пешевски:Завршува забраната за увоз на брашно

Македонската влада од 15 Септември ја укинува мерката за условен увоз на брашно од странство во Македонија.Ова синоќа го изјави синоќа вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски. Вицепремиерот рече дека пазарот со брашно е стабилизиран и не постои опасност од загрозување на домашното производство. 

Повеќе...

Денес ќе отпочне судскиот процес против Паско Кузман

Денес во Скопје ќе отпочне судскиот процес против Паско Кузман. Неофицијално него ќе му се суди за злоупотреба на службената положба и овластување.

Повеќе...

САД се сеќава на жртвите од 11 Септември

САД денес ја одбележуваат дванаесет годишнината од терористичките авионски напади врз Светскиот трговски центари во Њујорк и  седиштето на Пентагон во Вашингтон. Со манифестацијата.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK