Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

МОН: Топли училници за учениците оваа грејна сезона

На стартот на грејната сезона министерот за образование Спиро Ристовски не очекува проблеми со греењето во училиштата ширум земјава.

Повеќе...

МВР ќе вработува 400 полицајци

Министерството за внатрешни работи, денес  ќе распише Јавен оглас за прием на нови 400 извршители на работно место „Полицаец“ за работа во Министерството.

Повеќе...

Денес 18 години од атентатот на Киро Глигоров

И по 18 години, сеуште е непознат нарачателот и извршителот на атентатот врз првиот претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров. Со тешки повреди на главата, претседателот Глигоров го преживеа атентатот што се случи на 3 октомври 1995 година, во 9 часот и 50 минути пред хотелот Бристол во Скопје.  

Повеќе...

Македонија треба да се посвети на развојот на ревматологијата

Tретманот на пациентите  во РМ не е на ниво со стандардите кои се ширум воспоставени и употребувани, како во регионот така и пошироко, смета д- р. Владимир Огненовски директор на Амбулантниот оддел за ревматологија при Универзитетот од Мичиген.

Повеќе...

МВР обука - “Ефективно управување со кризна комуникација“

Вчера во Охрид во хотелот Инекс Горица во организација на мисијата на ОБСЕ во РМ започна со работа тридневната работилница на тема “Ефективно управување со кризна комуникација“ наменето за потребите на службите во МВР задолжени за односи со јавноста.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK