Сре01272021

Последна промена05:17:29 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Честит и вечен 11 Октомври

Денес Република Македонија го слави денот на македонското вооружено востание и денот на борецот.

Повеќе...

Иванов: Албанците од Македонија да се борат за правата на Македонците во Албанија

Македонците во Абанија ги немаат основните човекови права, се пожалија претставнициte на македонските здруженија од Албанија на денешната средба со претседателот Ѓорѓе Иванов што се одржа  во Поградец Албанија.

Повеќе...

МОН: Топли училници за учениците оваа грејна сезона

На стартот на грејната сезона министерот за образование Спиро Ристовски не очекува проблеми со греењето во училиштата ширум земјава.

Повеќе...

СМС порака ќе чини 1,25 денари

Цената на СМС пораките од  5денари ќе се намали  на 1,25 денари.

Повеќе...

МВР ќе вработува 400 полицајци

Министерството за внатрешни работи, денес  ќе распише Јавен оглас за прием на нови 400 извршители на работно место „Полицаец“ за работа во Министерството.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK