Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Денес ќе отпочне судскиот процес против Паско Кузман

Денес во Скопје ќе отпочне судскиот процес против Паско Кузман. Неофицијално него ќе му се суди за злоупотреба на службената положба и овластување.

Повеќе...

Пешевски:Завршува забраната за увоз на брашно

Македонската влада од 15 Септември ја укинува мерката за условен увоз на брашно од странство во Македонија.Ова синоќа го изјави синоќа вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски. Вицепремиерот рече дека пазарот со брашно е стабилизиран и не постои опасност од загрозување на домашното производство. 

Повеќе...

Иванов и Коморовски денеска во посета на Охрид

Полскиот и македонскиот претседател денеска во Охрид. Во придружба на своите сопруги ги разгледуваат културно историските споменици во градот. Беа во Светиклиментовиот храм на Плаошник, црквата Света Софија а потоа ќе го посетат Музејот на вода во Градиште и на крај манастирот Свети Наум Охридски.

Повеќе...

САД се сеќава на жртвите од 11 Септември

САД денес ја одбележуваат дванаесет годишнината од терористичките авионски напади врз Светскиот трговски центари во Њујорк и  седиштето на Пентагон во Вашингтон. Со манифестацијата.

Повеќе...

Меттју Нимиц вечерва доаѓа во Скопје

Метју Нимиц, посредникот во грчко-македонскиот спор за името, од вечерва е во Република Македонија. Тој утре во Скопје ќе биде примен од македонскиот државен врв. Се очекува, посредникот Нимиц да ги слушне ставовите на Република Македонија по однос на неговиот последен предлог „Горна Република Македонија“ како и размислувањата на македонската страна за конечно решавање на овој спор.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK