Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Шест години непребол за Тоше

Денес изминуваат шест години од трагичната сообраќајна несреќа кај Нова Градишка во која загина Тоше Проески.

Повеќе...

Лиценци за сите кои чуваат деца

Сите оние што се занимаваат со чување деца, од претшколска возраст,односно што земаат пари за тоа, ќе треба да полагаат за лиценци.

Повеќе...

Продолжува едукацијата на македонските лекари

Пензионирани професори,  врвни доктори од светски реномирани центри ќе работат и ќе ги едуцираат македонските  лекари. Овој проект е во сам зародиш, досега имавме пет вакви експерти, кои престојуваа во нашата земја, истакна министерот за здравство Никола Тодоров.

Повеќе...

Полицијата ќе се бори против насилните навивачи

Македонската полиција ќе ги користи англиските,италијанските и хрватските искуства во решавањето на насилството и тепачките на спортските стадиони во земјава.

Повеќе...

Македонците бараат конзулат во Корча

Претставнците на Македониците во Албанија, на завчерашната средба во Поградец, меѓу другото од претседателот Ѓорге Иванов побарале отворање конзулат на Република Македонија во градот Корча.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK