Чет01192017

Последна промена01:29:52 PM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Угриноски: Измина уште една успешна година

Со гордост можам да кажам дека Вевчани денес е една успешна приказна. Ете на последниот ден од 2016 година ќе кажам дека испративме уште една успешна година за општина Вевчани.

Повеќе...

Свети пророк Даниил и трите момчиња

Според календарот на МПЦ денес се празнува Светиот пророк Даниил и тројцата младенци Ананиј, Азариј и Мисаил.

Повеќе...

За учениците распуст до 18 јануари

За учениците утре е последниот училишен ден во првото полугодие од 2016/2017 година. Окoлу 270.000 ученици, oд кoи 188.000 oснoвци и 80.000 среднoшкoлци, ќе бидат на зимски распуст и во клупите ќе се вратат на 18 јануари 2017.

Повеќе...

Иванов: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да се сплотат околу државните интереси

Го повикувам лидерството на двете најголеми партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да смогнат сила за да си простат, да се помират и конечно да се сплотат околу националните интереси на македонскиот народ и државните интереси на Република Македонија, порача претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во годишното обраќањето во Вила Водно, оценувајќи дека нема ништо потрагично и поопасно од меѓу-македонскиот судир.

Повеќе...

Расте бројот на заболени од грип

Во системот Мој термин се евидентирани повеќе од 7.800 заболени од грип од почетокот на месец декември до денес, информираа од Комисијата за заразни болести.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK