Пон01222018

Последна промена02:31:47 PM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Познати се причините за тешката сообраќајка кај Кичево во која загина бебе

Основното јавно обвинителство Кичево, соопшти дека претекнување на полна лента е причината за сообраќајната несреќа што се случи вчера на патот Кичево-Македонски Брод, а во која загина тримесечно бебе а петмина имаат сериозни повреди.

Повеќе...

Во сообраќајката кај Кичево загина бебе, еден од повредените пренесен во „Св.Еразмо“

Страотна сообраќајка се случила кај Кичево, попладнево околу 17 часот и 20 минути.

Повеќе...

Света маченичка Јулијана

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Светата маченичка Јулијанија и шестотини и триесетте маченици со неа.

Повеќе...

Колкав ќе биде економскиот раст на Македонија годинава?

Светска банка го промовираше 12-то издание од серијата извештаи за состојбата на економиите во земјите од Западен Балкан.

Повеќе...

Времена измена на сообраќајот кон Кичево и Ќафасан

Авто мото сојузот на Македонија известува дека на сила е времената измена на сообраќајот на патните правци кон Кичево и кон граничниот премин Ќафасан.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK