Пет04282017

Последна промена06:05:40 PM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Нов промотивен најповолен кредит од Охридска банка

Охридска банка Сосиете Женерал воведува нови промотивни услови за клиентите кои во претстојниот период до 31.07.2017 ќе аплицираат за НАЈ НАЈ Кеш кредитот.

Повеќе...

Конститутивна седница по осми пат

Во Собранието осми ден по ред денеска ќе продолжи конститутивната седница на која треба да се дебатира за избор на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни заменици на Комисијата за прашања на изборите и именувањата.

Повеќе...

Верниците се подготвуваат за Благоец

Празникот Свето Благовештение се вбројува во постојаните празници и секогаш е на 7 април според новиот, (или на 25 март според стариот) календар.

Повеќе...

Светски ден на бездомните животни: Општините неспособни да ги згрижат!

По повод денешниот светски ден на бездомните животни би сакале да ја информираме јавноста дека здруженијата за заштита на животни веќе со години точно го лоцираат коренот на проблемот и вперуваат прст кон децениската неажурност и неисполнителност на институциите, т.е. локалните самоуправи, се вели во соопштение до јавноста. 

Повеќе...

Расте бројот на човек фирми во земјава

Од 71.519 активни компании во Македонија, 8.057 се без вработени односно само со управител, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика за 2016 година.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK