Пет04202018

Последна промена04:57:20 PM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

ФОТО: Тешка сообраќајка кај Свети Еразмо

Утрово во близина на манастирот „Свети Еразмо“ се случи тешка сообраќајна несреќа.

Повеќе...

Свлечиште на магистралата кај кичевско Тајмиште

АМСМ известува за свлечиште на магистралниот пат кај кичевско Тајмиште и апелира на внимателно возење.

Повеќе...

Македонија-земја со ниски трошоци на живот

Објавена листа на најевтини и најскапи држави за живот, еве каде е Македонија.

Повеќе...

Чавков вратен во Шутка

Митко Чавков, поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност во времето на крвавите настани во Собранието, Горан Ѓошевски, од обезбедувањето на поранешниот спикер Трајко Вељановски, Душко Лазаров и Оливер Поповски од МВР и Мунир Пепиќ од Агенцијата за разузнавање синоќа повторно се приведени, и се пренесени во Истражниот затвор Шутка, потврдија за Нова од Кривичниот суд.

Повеќе...

Охридски џип опожарен во Скопје

Џип со охридски таблици бил опожарен рано утрово во Скопје.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK