Пет04282017

Последна промена06:05:40 PM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Ова се најплатените професии во земјава

Според податоците на Државниот завод за статистика, просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во јануари 2017 година изнесува 22.750 денари, а индексот изнесува 102.2.

Повеќе...

Повторно кучиња нападнаа дете

Деветгодишно дете од Катланово викендот завршило на Инфективна откако било каснато од куче, јавија локалните медиуми.

Повеќе...

Платени обуки за невработени лица

Сите евидентирани невработени лица регистрирани како активни баратели на работа од денеска можат да аплицираат за тримесечна обука кај познат работодавец, за чиешто времетраење невработените ќе добиваат по 7.458 денари плус платено осигурување во случај на повреда и персонален данок.

Повеќе...

Светиот маченик Александар

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Светиот маченик Александар.

Повеќе...

Опасност од одрони на повеќе патни правци

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK