Саб08192017

Последна промена02:47:48 PM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Стартува велосипедската тура „Тур де Галичица“

Стартуваше велосипедската тура „Тур де Галичица“.

Повеќе...

Земјотрес утрово го стресе Скопје

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е пoчувствуван изутринава во 06 часот и 07 минути во Скопје и околината.

Повеќе...

Значително поевтинување на горивата во земјава

Малопродажните цени на бензините од полноќ се намалуваат за денар и пол, а на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за два и пол денара одлучи Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија.

Повеќе...

Јуни ќе го завршиме со продолжен викенд

Последниот викенд од овој месец, 24. и 25. јуни кој ќе биде продолжен.

Повеќе...

Македонија пред дилемата – масовен или елитен туризам

Државниот завод за статистика (ДЗС) бележи раст на туризмот.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK