Нед09222019

Последна промена11:24:27 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Заев и Мицкоски не се договорија, седум часа преговори без успех

Повеќе од 7 часа траеше синоќешната средба на лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски и нивните тимови за измените во Законот за јавното обвинителство.

Повеќе...

Да се издвојат повеќе пари за интернет рекламирање

ИАБ панел-дискусија: Дигиталните буџети мора да растат соодветно на важноста која ја имаат дигиталните медиуми!

Повеќе...

Подигање на лекови на товар на Фондот само со рецепт и идентификација

Осигурените лица од 01.10.2019 година ќе можат да ги подигнуваат лековите во аптека само врз основа на рецепт и документ за лична идентификација (лична карта или пасош).

Повеќе...

Отсекување на главата на Свети Јован Крстител - строг пост

Според календарот на МПЦ денес се одбележува отсекувањето на главата на Св. Јован Крстител.Поради значењето на овој светец црквата овој ден го прогласила за строг пост. Свети Јован е последниот старозаветен пророк....

Повеќе...

Нема отстапки! Невакцинираните деца нема да се примаат на училиште

Министерот за здравство вели нема да има отстапки, остануваат на ставот невакцинирани деца да не ги примаат во училиште и градинка.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK