Нед02262017

Последна промена12:40:10 PM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Државата ќе дава субвенции за вработување на млади

Министерството за труд и социјална политика  објави оглас за субвенционирање за вработување на невработени млади лица до 29 години, корисници на социјална парична помош. Вкупниот износ средства обезбеден за реализација на оваа програма е над 200 илјади евра за вработување на 125 лица.  

Повеќе...

Започнува наградната игра собирајте фискални сметки

Од денеска започнува наградната игра со собирање на фискални сметки. За сите кои сакаат да учествуваат во трката за стан, дуќан или автомобил  треба да  соберат  20 фискални сметки  со било кој износ.

Повеќе...

Рејтинг: Повеќе корупција во помалите општини

Повеќе корупција има во малите и средни општини во однос на поголемите.Ова се дел од заклучоците на  истражувањето на  Агенцијата Рејтинг на тема ,,Перцепција за постоење на корупција во локалната самоуправа,, , јавува Канал 77.

Повеќе...

Забрана за сообраќај на Стража и Маврово – Дебар

Поради обилни врнежи од снег, воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на патните правци Гостивар - Стража - Кичево и крак Маврово - Дебар.

Повеќе...

Почнуваат Божиќните пости

Од денска до 06 Јануари траат Божиќните пости. Овие пости траат шест недели и се во чест на раѓањето на Господ  Исус Христос. Божиќниот пост завршува на Бадник, предвечерието на Рождеството Христово, со посна вечера.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK