Вто05222018

Последна промена12:49:46 AM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Охрид волшебна снежна бајка

ФОТО: Охрид волшебна снежна бајка

Сподели

Во очи на Бадник и охриѓани ги израдува снегот. Белата снежна прокривка го прекри и разубави волшебниот Охрид. 

 

Уште синоќа граѓаните излегоа да се порадуваат и да уживаат во свежината и белината на снегот. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK