Вто05222018

Последна промена03:20:21 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид во деветте најдобри ,, меден месец дестинации"во Европа

Охрид во деветте најдобри ,, меден месец дестинации"во Европа

Сподели

Охрид дел од најдобрите  гурмански-  меден месец дестинации во Европа- наречени скриени скапоцени камења.

Лисабон, Опатија, Охрид, Сиена, Даблин, Салзбург... .Ако сте свршена двојка па веројатно сте биле или сте во процес на планирање на вашиот  меден месец еве  неколку предлози  само за вас. Необични екстра предлози ги избравме најдобрите гурмански меден месец дестинации во Европа за кои мислиме дека се скриени скапоцени камења, пишува The Healty Hedonism. 

На овие места може да забележите незаборавни спомени од вашиот меден месец или годишнини.....

Охрид рамо до рамо со Лисабон, Опатија, Охрид, Сиена, Даблин, Салзбург. вброен во деветте најатрактивни гурмански меден месец дестинации!!!!

- Следната дестинација е Охрид, Македонија. Ова е еден мал град, кој  лежи на едно  од најдлабоките и најстарите природни езера во Европа. Тој е многу познат по своите прекрасна живописна  природа, средновековните  цркви (се претпоставува дека има дури 365) во кои се чуствува духот на Византија. Ова е едно од најдобрите места за вегетаријанските ханимунерси, како и познатата вкусна  риба "белвицата", но и нивното овошје и зеленчук се вистинско уживање за вашите сетила, пишува порталот. 

Ohrid honeymoon destination

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK