Вто05222018

Последна промена12:49:46 AM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Апел за помош на семејството, чија куќа изгоре во пожар

Апел за помош на семејството, чија куќа изгоре во пожар

Сподели

Ова е жиро сметката на која може да донираат сите хумани граѓани, за семејството чија куќа вчера ја проголтаа пламените јазици. 

Трочленото семејство Музафер од Карабеговамаала вчера остана без покрив на глава. Пожарот од оџакот се прошири и им ја проголта целата куќа и покуќнина. На овие екстремно нсики температури, останаа на улица, на милоста од соседите кои ги засолнаа. Бараат помош од сите хумани граѓани да ја изградат куќата и да набават покуќнина. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK