Вто05222018

Последна промена05:57:27 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Илјадници верници во манастирот „Еразмо“

ФОТО: Илјадници верници во манастирот „Еразмо“

Сподели

Илјадници верници традиционално синоќа го преплавија манастиот „Свети Еразмо“ во Охрид.

Колона граѓани со часови чекаа да се поклонат на големиот светител - заштитник на возачите. 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK