Вто05222018

Последна промена03:20:21 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Раскопани тротоарите на „Туристичка“

ФОТО: Раскопани тротоарите на „Туристичка“

Сподели

Раскопани, без асфалт, со земја и камчиња  се дел од тротоарите на булеварот „Туристичка“.

Од познатиот „Мини маркет“ кон „Билјанини извори“ од страната на уредениот нов плоштад на  „Рајските реки“  тротоарот е комплетно уништен. Жителите во околината велат со години нема асфалт, ниту бекатон.

-„Никој не презема ништо. Се реновираат тротоари низ градот, ете од спротивната страна е уреден, со бекатон ,  а кај нас како селска улица. Бараме локалната власт конечно да се посвети и на овој дел од градот. Одиме во камења, кал и прашина“, се жалат жителите.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK