Вто05222018

Последна промена03:20:21 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Спасителите ќе изведат показна вежба

Спасителите ќе изведат показна вежба

Сподели

Во рамки на своите активности во делот на безбедност на вода, Црвен крст Охрид и оваа година, пред почетокот на летната туристичка сезона, ќе реализира показна вежба на спасување давеници и укажување прва помош, според соодветно сценарио.


Вежбата ќе се реализира на 18.06.2017 г. (недела) на старото пристаниште во Охрид (пред х. Палас) со почеток во 12:15 ч., а ќе ја следат гости од Црвен крст на Норвешка.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK