Вто05222018

Последна промена03:20:21 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Годишен концерт на „Соната“

Годишен концерт на „Соната“

Сподели

Во недела на 18 јуни во Центарот за култура “Григор Прличев” во Охрид, студиото за танц Соната, традиционално ќе го одржи својот годишен концерт.

 

Концертот е насловен “Сите бои на танцот”. Ќе настапат сите челенови на студиото, а преку овој несекојденвен мултимедијален настан "Соната" одбележувa јубилејни 10 години од своето постоење.

Годишниот концерт почнува точно во 20 часот. Влезниците во претпродажба може да се набават во Соната по цена од 100 денари, додека на врата ќе чинат 150 денари.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK