Вто05222018

Последна промена05:57:27 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Привршува конкурсот на Фибула за вработување

Привршува конкурсот на Фибула за вработување

Сподели

Уште неколку дена остануваат до затворањето на конкурсот за вработување што пред извесно време го објави реномираната туристичка агенција Фибула.

Од агенцијата информираат дека заинтересираните своите апликации можат да ги поднесуваат уште во наредните 5 дена по што Фибула ќе ги избере најдобрите апликанти. Од Фибула потсетуваат дека на огласот се пријавени приличен број заинтересирани, но и дека остануваат уште неколку дена за другите заинтересирани.
Во продолжение еве каков профил бара Фибулa:
туристички работник – водич, пратители

Услови:

- Високо образование

- Одлично познавање на англиски јазик

- Лиценца за водич или пратител

 

Предност имаат кандидатите со :

- Работно искуство

- Познавање на повеќе светски јазици

 

 


СИТЕ ЦВ-а да се праќаат на :


Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK