Вто09252018

Последна промена05:58:32 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Прекинат конгресот за избор на претседател на ССМ

Прекинат конгресот за избор на претседател на ССМ

Сподели

Денеска во Охрид е прекинат вонредниот конгрес, Сојузот на Синдикатите на Македонија не избра нов лидер.

Сојузот на синдикати на Македонија денеска на вонреден конгрес во Охрид требаше да избере нов претседател, а единствен кандидат за оваа функција беше актуелниот в.д. претседател Дарко Димовски, кој доаѓа од Синдикатот на СУТКОЗ.По завршување на протоколарниот дел, требаше да се пристапи кон избор на ново раководство, но поради незадоволството кај дел од делегатите поради предложениот еден кандидат, Конгресот беше прекинат.Верификационата комисија на Синдикатот во рок од 30 дена треба да ги утврди можните кандидати за првата лидерска позиција на ССМ.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK