Сре11212018

Последна промена03:55:14 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Верниците денес во црквата Свети Козма и Дамјан (Свети Врачи)

Верниците денес во црквата Свети Козма и Дамјан (Свети Врачи)

Сподели

Стотици верници денес на Црковно народниот собир што по повод големиот верски празник   посветен на  Светите Бесребреници  Козма и Дамјан  се одржа во истоимената црква во село Речица- охридско.


Заедно со   бројните верници ,мештани, охриѓани и гости  и  градоначалникот Стојаноски     се помоли за здравје, а  присуствуваше и на празничниот  црковен ручек.

Присуството на овој црковно народен собир е на покана на  црковниот одбор и кумовите кои  на градоначалникот Стојаноски му  посакаа добро здравје и успешен градоначалнички мандат.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK