Вто10232018

Последна промена03:41:59 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Полицијата фати 3 разбојници, трага по ограбувачот на банката

Полицијата фати 3 разбојници, трага по ограбувачот на банката

Сподели


Охридската полиција откри тројца разбојници а трага по еден разбојник што претпладнево ја ограби „Силк роуд“ банката во Охрид.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.Д. (23), Р.Т. (26) и А.Д. (19), сите од Охрид, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело ,,разбојништво“.
На седми овој месец околу 01.00 часот во Охрид, на булевар „Туристичка“, пријавените со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над 23 годишно лице од Охрид, при што му одзеле мобилен телефон, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. Портпаролот Димоски кажа дека СВР Охрид ги презема сите мерки за пронаоѓање на сторител на казнено дело извршени денеска во „Силк Роуд“ банка во Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK