Вто10232018

Последна промена03:41:59 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Весна Цветкоска нов директор на охридската гимназија

Весна Цветкоска нов директор на охридската гимназија

Сподели

Со решение на Градоначалникот на Охрид, од 01.12.2017 год. за в.д. директор на Општинското средно училиште „Св.Климент Охридски“ – Охрид е именувана Весна Цветкоска.

Таа е дипломиран професор по биологија и во училиштето работи од 1987 година. На оваа позиција доаѓа на местото на проф. Звонко Трпески кој функцијата ја вршеше од јануари 2015 заклучно со ноемеври 2017 год.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK