Сре11212018

Последна промена03:55:14 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пиштол и куршуми украдени од колата на охриѓанец

Пиштол и куршуми украдени од колата на охриѓанец

Сподели

45 годишен охриѓанец, својот пиштол со рамка полна со куршуми, си ги чувал во својот автомобил. Лекомислениот, сметал дека тука се безбедни од крадците но не испаднало така. Пиштолот и куршумите се украдени од предната фиока од возилото.

Според соопштението објавено на веб сајтот на МВР, на 05.12.2017 година во 10,00 часот во ПС Охрид, М.Ѓ. (1972) пријавил дека во периодот од 01 до 05.12.2017 година во времето од 09,00 до 09,15 часот на подрачјето на Охрид и Струга, од неговото патничко моторно возило „Волво“ со охридски регистерски таблици непознат сторител од фиока во предниот дел на возилото одзел пиштол марка „ЦЗ 99“ и една рамка со 15 куршуми, како и една црна кожна торбичка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на кривичното дело, се вели во соопштението на МВР.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK