Вто10232018

Последна промена03:41:59 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во една недела шест кражби во дуќани во охридската чаршија

Во една недела шест кражби во дуќани во охридската чаршија

Сподели

Изминатава недела извршени се шест кражби во продавници во охридската чаршија.

 

На мета на крадците биле деловни субјекти, продавници, аптеки од каде насилно биле одземани пари. 

-„Случени се шест  кражби во деловни субјекти на булеварот „Туристичка“ и она што е исто така значајно во делот на реализација на овие казнени дела е дека  СВР Охрид е во интензивен контакт со сопствениците на објектите. Има одреден круг на можни сторители на тие казнени дела и дека во оптек се апсолутно сите информации со кои шти ние располагаме и ги разменуваме со јавниот обвинител. Значи една целокупна активност е во тек која е насочена кон рпонаоѓање на сторителите на овие казнени дела. Факт е дека во изминативе денови се случија шест кражби и да речам тоа е една ситуација која што е императив повеќе за нас како полиција да ги реализираме истите и мсилам дека сме на добар пат на пронаоѓање на сторителите на тие кражби “, додава Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK