Сре12122018

Последна промена07:40:10 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Почнува кампањата „Среќна и безбедна 2018“

Почнува кампањата „Среќна и безбедна 2018“

Сподели

Започнуваат  превентивни активности на кампањата – „Среќна и безбедна 2018 година – во семејно и пријателско дружење“.

 

Основна цел на кампањата е подигање на свеста кај граѓаните, особено кај малолетната популација за опасноста од употребата на петарди и други пиротехнички средства, намалување на бројот на повредите од нивната употреба, како и преземање на низа превентивни активности насочени кон одржување и подигнување на општото ниво на безбедност.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK