Сре12122018

Последна промена07:40:10 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Охридскиот плоштад пред 40 години

ФОТО: Охридскиот плоштад пред 40 години

Сподели

Оваа фотографија е од охридскиот плоштад во 1975 година.

Една сосема поинаква слика од денешната. Плоштадот наместо со бекатон прекриен е со старите камени плочи. 

 

ФОТО- „Охрид слики од минатото“

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK