Сре12122018

Последна промена07:40:10 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Избрани најубави новогодишни дворови во Охрид

Избрани најубави новогодишни дворови во Охрид

Сподели

Со доделувањето на наградите за најуспешните натпреварувачи, заврши годинашната акција за најубаво украсен Новогодишен двор за 2018 година.

На најуспешните, секретарот на Општина Охрид, Игор Бежоски им врачи пофалници и парични награди. Во натпреварот учестуваа дванаесет наши сограѓани. Првото место му припадна на Наумче Неданоски, второто место е за Марјан Шапкаровски од Велгоши, а третото место го освои Македонка Дервушоска. Наградниот фонд изнесуваше 20 илјади денари, од кои 10 илјади за првонаградениот, 6 илајди за второто и 4 илјади за третото освоено место. Прво место

Второ место

Трето место

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK