Пет10192018

Последна промена12:42:47 AM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Од утре заладување

Од утре заладување

Сподели

Утре кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што во следните два дена ќе услови врнежи од снег да има и во некои котлини, особено во северните делови.

Врнежите ќе бидат со слаб, а повремено на места со умерен интензитет. Дневните температури ќе бидат во опаѓање. Во Охрид температурата ќе се движи од -1 до 5 степени. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK