Чет01172019

Последна промена11:51:47 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охридски „Отекс“ прв на листата должници на УЈП

Охридски „Отекс“ прв на листата должници на УЈП

Сподели

УЈП ја објави новата листа на должници. Охридкси „Отекс“ е предводник- прв на листата со најголем долг.

 

Споредено со последно објавениот список од претходната година има помал број на должници и помал неплатен вкупен долг. Листата на должници се однесува на долгови доспеани до 30.09.2017 и неплатени до 31.12.2017 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

Целата листа на должници на официјалната страна на УЈП

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK