Вто11202018

Последна промена07:59:52 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид За Василица во Охрид карневал и концерт на Љубојна

За Василица во Охрид карневал и концерт на Љубојна

Сподели

 На 13 јануари сабота  дефиле под маски на најмладите по улиците во Охрид. Се враќа традицијата за Василица односно Православна Нова година да се одржува карневал. 

На Градскиот плоштад ќе се одржи посебен евент на кој ќе се доделуваат награди за најдобрите маски.

На Стара Нова година за охригани и бројните туристи општината организира посебна вечерна новогодишна програма во Центарот на градот. Кулминација ќе биде концертот на Љубојна. 

Терминот од 20-22 часот. вечерен концерт на главната сцена - музика 19:00 до 20:00 часот - Водител и Дџ 20:00 до 20:30 часот - предгрупа локален артист 20:30 до 21:30 часот - Љубојна 21:30 до 23:00 часот. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK